درباره آرکا بیشتر بدانید !

آرکا یه مرکز تخصصی آموزش و رشد کسب و ‌کاره.حالا چی شد که ما این اجازه رو به خودمون دادیم که بگیم یه مرکز آموزشی هستیم و میتونیم به صاحبان کسب و کار آموزش بدیم؟

داستان آرکا

داستان برمیگرده به بهمن ماه سال ۱۳۹۴ وقتی که استارت ایده اولیه آرکا خورد زمانی که افتتاح شرکت انجام دادیم یه گروه بازاریابی و مشاوره تبلیغات بودیم و رشد کسب و کارها به واسطه ی تدوین استراتژی بازاریابی کمک می‌کردیم و با مشاوره های تبلیغات و مجری پروژه های تبلیغاتی رفته رفته فرصت های جدید برای آرکا ظاهر شد.
از جمله فعالیت در شبکه ها و رسانه های اجتماعی مثل تلگرام ،اینستاگرام .

تیم آرکا در سال ۹۷ رشد چشمگیری پیدا کرد و یکی از معتبرترین شرکت های استان خوزستان در حوزه مدیریت و تولید محتوا برای صفحات اینستاگرام کسب و کارها بود و تا پایان فعالیت نزدیک 300 همکاری موفق در این زمینه را داشته .
در تمام این سال ها یکی از خدمات اصلی و همیشگی آرکا مشاوره کسب و کار برای حل چالش های صاحبان کسب و کار بوده و است .
بعد از قطعی اینترنت در سال ۹۸ کانون توجه آرکا علاوه بر  مدیریت پیج های اینستاگرامی  به سمت طراحی وب سایت برای کسب و کارهامعطوف شد

از سال ۱۳۹۹ فعالیت در حوزه آموزش و برگذاری دوره‌ای آموزشی کسب و کار و کارگاه های یک روزه و دورهمی سلام مربوط به کسب و کار پر رنگ تر و منظم تر شد.بعد از تجربه همکاری با بیش از ۱۵۰۰ صاحب کسب و کار که به نوبه خودش یک دانشگاه کامل برای همه اعضای آرکا بوده، باعث شد که تبدیل به یک مجموعه آموزشی جامع بشیم به طوری که در حال حاضر به عنوان سخنران و برگزار کننده همایش ها، رویداد ها و دوره های آموزشی بلندمدت کسب و کار، با مراکز معتبر از جمله سازمان فنی و حرفه ای، دانشگاه ها، اداره کار و تعاون و اداره صنعت و معدن و تجارت و … همکاری می کنیم.

همه ی اینا رو گفتیم که برسیم به این موضوع ، ما علاوه بر تحصیلات دانشگاهی مزتبط و گذراندن دوره های مختلف مدیریت کسب و کار و مطالعات تخصصی کتاب های مرجع در حوزه مربوطه، همه همکاری های موفق و ناموفق خودمون که حاصل تجربیات چندین ساله آرکاست به اضافه تجربه ای که دقیقا از کف بازار بدست اوردیم و ترکیب اون با دانش و علم روز در قالب مرکز تخصصی آموزش و رشد کسب و کار آرکا جهت کمک به رشد و توسعه کسب و کار شما ایجاد کردیم

ما تو آرکا چطور به کسب و کارها کمک میکنیم؟

ما عقیده داریم تفاوت کسبو کارهای موفق با ناموفق در مدیریت اوناست، مدیرانی موفق هستند که به جزئیات کسب و کارشون دقت می کنن، البته به این معنا نیست که غرق در جزئیات بشن.برای درک بهتر صحبت ها پیشنهاد میکنم این ویدیوی چند ثانیه ای رو مشاهده کنید : 

کسب و کار هم همینه ، کارهای کوچک رو وقتی صحیح و منظم انجام بدید در بلند مدت ما رو به دستاوردهای بزرگی می رسونه و همین طور اشتباهات کوچیک اگه بهشون توجه نشه می تونه آسیب های بزرگی رو به کسب وکارها بزنه.

وظیفه ما کاهش تصمیمات اشتباه مدیران و رشد کسب و کار آن هاست

ما به دو روش به رشد و موفقیت کسب و کارها کمک می کنیم :

روش اول : با برگزاری دوره های آموزشی که مربوط به بخش های مهم یک کسب و کار مثل فروش،بازاریابی،برندینگ،توسعه محصول و مدیریت و رهبری و توسعه کسب و کار … که به صورت کوتاه مدت و بلند مدت در مرکز آموزشی آرکا برگزار میشه. این آموزه ها به افزایش سطح دانش و آگاهی مدیران کمک شایانی می کنه آموزش ها تلفیقی از مطالب تئوری و تجربه های آرکا در طول سالیان متمادی است

متود برگزاری دوره ها مبتنی بر آمورش، تمرین و پشتیبانی است. با این روش تاثیر آموزش و شانس موفقیت افراد چندین برابر خواهد شد.

اما روش دوم ما برای کمک و رشد کسب و کارها چیه ؟

وقتی یک صاحب کسب و کار به مرکز آموزش آرکا برای حل چالش هاش مراجعه می کنه ، اولین کاری که انجام می دیم،تحلیل کسب و کارشه.چون از قدیم گفتن تشخیص خوب نیمی از درمان است.

دیگه عمر دوره درمان تک نسخه ای برای هر بیماری به سر اومده و هر کسب و کار چالش ها و راه حل های خاص خودش رو داره ، ما با آنالیز و آسیب یابی ریشه اصلی چالشی که تاکنون مانع موفقیت آن کسب و کار بوده را شناسایی می کنیم و سپس راه کارهای اجرایی آن را برای صاحب کسب و کار تشریح می کنیم.

همان گونه که بیان کردیم وظیفه ما کم کردن تصمیمات اشتباه صاحبان کسب و کار است. با تحلیل اولیه یک کسب وکار، تصمیمات بهتری را می توان برای حل چالش ها اتخاذ کرد و با این روش هزینه های احتمالی به حداقل خواهید رسید.

فراموش نکنید هدف ما دستیابی شما به موفقیت با کمترین ریسک و هزینه است

بعداز آنالیز اولیه چالش ها برای صاحب کسب وکار شفاف تر می شود و کمک شایانی برای روبرو شدن با چالش و حل آن می کند.

در این مرحله شما مختارید که به تنهایی شروع به حل چالش ها و رشد کسب و کار خود نمایید یا اینکه آرکا با افتخار در این مسیر شما را همراهی کند تا به سمت رشد و موفقیت حرکت کنید.

در پایان یادآور می شویم شفافیت در خواسته، اهداف و عملکرد مهمترین اصل برای رسیدن به موفقیت کسب و کار است

مراحل آغاز به کار و رشد

آکادمی آرکا در سال 1394 فعالیت خود را شروع کرد

در سال 1396 با حضور فعال در شبکه های اجتماعی سهم قابل توجهی را در بازار استان خوزستان داشته ایم

ارائه خدمات به بیش از 600 صاحب کسب و کار در سال 1397

تعداد 16 نفر در سال 1398 در مجموعه آرکا مشغول به کار بوده اند

درسال 1399 دوره های حضوری و آنلاین آموزشصفر تا صد اینستاگرام در آکادمی آرکا صورت می گرفته

بیش از 100 ساعت همایش و کارگاه های آموزشی کوتاه مدت

چشم انداز آرکا

ایجاد یک دپارتمان تخصصی کسب و کار به همراه تشکیل هیئت عملی متشکل از افراد توانمند در حوزه کسب و کار

ایجاد یک مدرسه ( دبیرستان متوسطه اول ) کسب و کار که علاوه بر مفاهیم آموزش و پرورش درباره مفاهیم اقتصاد و کسب و کار و پول هم به دانش آموزان مطالبی را یاد بدهند

ایجاد یک دانشکده علمی و کاربردی که فقط مطالب تخصصی در حوزه کسب و کار در آن تدریس شود و فارغ التحصیلانی را به اقتصاد و بازار ایران معرفی نماید که مایه شکوفایی جامعه گردد

ارزش های آرکا

 حداکثر تلاش در ایفای تعهدات به مشتریان و ارتقای سطح کسب و کار تمام آن ها

رعایت رازداری، وفاداری و صداقت کامل نسبت به مشتریان و کسب و کار آن ها

 توجه به بازی برد-برد در مشاوره و آموزش به مشتریان

فعالیت های آرکا

تمامی فعالیت های آرکا در راستای هک رشد کسب و کار شماست :

برگزاری رویدادهای آموزشی

طراحی وبسایت های فروشگاهی ، شرکتی ، پزشکی و …

طراحی هویت بصری

مشاوره به کسب و کارها

مشتریان ما